Artykuł

W internecie można było znaleźć taką informację o nas i naszych działaniach :

Uczennice klasy europejskiej z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku, Martyna Iwanowicz i Żaneta Zakrzewska, prowadzą szereg działań związanych z Marcinem Andrzejem Ziółkowskim. Ich działania mają związek z rekrutacją do kolejnej Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku zadaniem uczestników jest zorganizowanie badań związanych z pewnym miejscem pamięci ważnym dla społeczności lokalnej. Stąd właśnie wybór padł na Marcina Ziółkowskiego.

Uczennice PG 3 natknęły się na postać Ziółkowskiego podczas jednej z lekcji, przygotowując prezentację o powstaniu styczniowym. Zawarły w niej, że Ziółkowski był uczestnikiem powstania, takie informacje bowiem można odnaleźć na różnych portalach, stronach internetowych. Dziewczyny jednak po przeprowadzeniu badań, wywiadów, rozmów z historykami, lekturze książki autorstwa Włodzimierza Stefaniego stwierdziły coś zupełnie innego. Okazuje się bowiem, że nie był on uczestnikiem powstania styczniowego, jak twierdzi powszechna opinia. Pan Włodzimierz dowiedział się o Marcinie Ziółkowskim od swojego przyjaciela, ten zasugerował mu, żeby napisał artykuł o nim. Jednakże postać tak go zaciekawiła, że powstała książka. Podczas pisania jej informacje zaciągnął z wielu źródeł m.in. z archiwum.
Dziewczyny przeprowadziły także ankiety z mieszkańcami oraz ankietę internetową, pytając m.in. o to, czy mają wiedzę, kim był, kiedy żył, gdzie jest pochowany, czym zasłynął Marcin Andrzej Ziółkowski. Na tym jednak działania uczennic PG nr 3 nie skończyły się. Przeprowadziły również wywiad z panem Tomaszem Nowakiem, dyrektorem Muzeum Regionalnego w Radomsku. Dzięki temu dowiedziały się kolejnych interesujących faktów. Podczas całej swojej działalności badawczej prowadzą blog. Są na nim informacje dotyczące Marcina Ziółkowskiego oraz opis wszystkich działań.
Adres strony to http://marcin-ziolkowski.blog.pl/

Martyna z Żanetą, propagują wiedzę o Ziółkowskim, na tym koncentrując swoje działania, przypominają, że postać Marcina Ziółkowskiego jest ściśle związana z Radomskiem, miał on swój ogromny udział w budowie pierwszego szpitala w Radomsku, działał charytatywnie, zbudował m.in.funkcjonujący dawniej jako dom zajezdny Hotel Polski na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Żeromskiego.

Dziewczyny mają w planach szereg rozmaitych działań, propagujących wiedzę o Marcinie Ziółkowskim wśród mieszkańców Radomska, a, jak podkreślają, to może być dopiero początek ich działań badawczych.

Jak piszą o sobie na blogu:
„Chodzimy do Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Jesteśmy już w trzeciej klasie co wiąże się z tym, że zaraz piszemy egzamin. Mimo tego kandydujemy do Sejmu Dzieci i Młodzieży i mamy nadzieję, że się dalej dostaniemy. Ja, Żaneta (brunetka) interesuje się prawem, historią, matematyką i wosem. Lubię teatr, sport i Speedcubing (układanie kostki).Martyna (blondynka) charakteryzuje się w przedmiotach ścisłych (biologia, chemia). Została finalistką KONKURSU KURATORYJNEGO Z WOSU. Lubi czytać książki fantasy.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Media o Nas. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>